Okolica

Okolica

Apartments For You jest usytuowany na Starym Mieście w Lęborku, nieopodal Zamku Krzyżackiego i Muzeum w Lęborku. Stare Miasto to świetny wybór dla osób, które interesują się historią, a w wolnym czasie lubią się spotkać na posiłku w restauracji.

Nasze Apartamenty są świetnym wyborem ze względu na ich lokalizację!

Dla miłośników historii

Do 1454 roku Lęborkiem władali Krzyżacy. Pomimo zniszczeń w czasach II wojny światowej zachowało się wiele urokliwych zabytków. Jednym z nich jest skrzydło mieszkalne dawnego zamku krzyżackiego, w którym obecnie znajduje się sąd i prokuratura. Warto również zobaczyć gotycki kościół św. Jakuba z przełomu XIV i XV wieku. W okolicy znajdują się również średniowieczne obwarowania z XIV wieku, które zrekonstruowano wraz z basztami w 2011 roku. Pozostałe zabytki, to m. in. Dom Młynarza z przełomu XIV i XV wieku, Ratusz Miejski, budynek poczty i zespół kamieniczek mieszczańskich.

Nasze apartamenty znajdują się w samym sercu Lęborka, czyli starym mieście. Za rogiem znajduje się wspomniany gotycki kościół św. Jakuba, mury obronne, oraz Muzeum archeologiczne – związane z Paulem Nipkowem. Lęborszczanin był jednym z wynalazców, którzy przyczynili się do powstania telewizji. Jego wynalazkowi można się dokładnie przyjrzeć właśnie w lęborskim muzeum.

Dla smakoszy

Nie od dziś wiadomo, że należy zadbać o dobry posiłek podczas wyjazdów. Na szczęście nasze apartamenty znajdują się nieopodal licznych restauracji, pizzeri i cukierni - jest to kwestia kilkuminutowego spaceru. Pośród różnorodnych przysmaków każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla miłośników sportu rekreacji

W pobliżu centrum miasta znajduje się Park im. Bolesława Chrobrego. Na terenie parku są miejsca przeznaczone do sportu i rekreacji, a przy okazji jest możliwość zobaczenia kamiennych kręgów „Gotów”. Park obejmuje wzgórze, na którym znajduje się wieża ciśnień- wzniesiona na cześć kanclerza Rzeszy Otto von Bismarcka w 1912 roku.

Ponadto z Lęborka jest tylko 29 km do nadmorskiej Łeby. Dla niezmotoryzowanych w sezonie letnim kursują kolejki i busy w tym kierunku. Wiele osób porywa się także na podróż rowerem, co ułatwiają ścieżki rowerowe w kierunku Łeby.

Fontanna na Placu Pokoju w sezonie jest podświetlana i daje możliwość ukojenia w upalne dni, z czego chętnie korzystają najmłodsi, a muzyka z głośników umila odpoczynek dorosłym.

Lęborskie kino Fregata, oferuje w swym repertuarze najnowsze ekranizacje. Kino znajduje się około 2 minuty od naszych apartamentów!

W sezonie zimowym nieopodal znajduje się otwarte lodowisko.

Lęborska pływalnia Rafa jest oddalona o 3,5 kilometry.